10.12.2018.

 

Kvalitatīvs lobēšanas tiesiskais regulējums ir viens no pretkorupcijas politikas elementiem.Tas uzlabo lēmumu pieņemšanas procesu, padara to maksimāli godīgu, atklātu un vieš uzticību sabiedrībā. To pirmdien, 10.decembrī, atklājot Saeimā pasākumu par godu Starptautiskajai pretkorupcijas dienai, uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

 “Šobrīd ļoti aktuāli ir paaugstināt uzticēšanos lēmumu pieņēmējiem un izstrādāt tādu tiesisko regulējumu un likumdošanas procesu, kas rada izpratni par to, kādā veidā lēmumi tiek pieņemti un kas ir tie, kas šo lēmumu pieņemšanu ietekmē,” sacīja komisijas priekšsēdētājs. Viņš norādīja, ka gadījumi, kad nav skaidrs priekšlikumu iesniedzējs, rada bažas, ka nereti tie varētu nepārstāvēt visas sabiedrības, bet konkrētu personu intereses.

 Lobēšanas regulējums ļoti nepieciešams gan pašiem lobētājiem, gan valsts pārvaldes institūcijām, uzsvēra J.Jurašs, paužot cerību, ka Saeimai to izdosies izstrādāt un ieviest pēc iespējas ātrāk.

 Atzīmējot Starptautisko pretkorupcijas dienu, parlamentā pirmdien, 10.decembrī, notika pasākums, kurā diskutēja par lobisma regulējuma nepieciešamību un lobisma reģistra ieviešanas iespējām Latvijā.

 Pasākumu rīkoja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija kopā ar biedrību “Sabiedrība par atklātību - Delna”. Pasākuma noslēgumā klātesošie 13.Saeimas deputāti parakstīja Starptautisko pretkorupcijas deklarāciju.

 Visiem interesentiem Pretkorupcijas deklarāciju iespējams parakstīt komisijas telpās.

 Saeimas Preses dienests