Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Saeima šodien, 22.martā,  galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas republikas valsts robežas likumā, kas Valsts robežsardzei piešķir tiesības reģistrēt un saglabāt informāciju par visām Latvijas ārējo robežu šķērsojošajām personām un viņu ceļošanas dokumentiem, kā arī šo personu transportlīdzekļiem.

Grozījumi nosaka, ka Valsts    robežsardze informāciju  par  ārējo  robežu šķērsojošajām  personām  un  to ceļošanas  dokumentiem,    arī transportlīdzekļiem, kurus personas vada, šķērsojot Latvijas Republikas ārējo robežu, un šo transportlīdzekļu   dokumentiem reģistrē valsts informācijas sistēmā. Minētajā  sistēmā   iekļaujamās informācijas    apjomu,    tās izmantošanas kārtību un glabāšanas termiņus    nosaka    Ministru kabinets.

Informācijas saglabāšana par visiem Latvijas ārējo robežu šķērsojošajiem ļaus savlaicīgi identificēt personas, kuras var radīt potenciālus draudus valsts drošībai, sabiedrības kārtībai un drošībai vai sabiedrības veselībai.

Tāpat grozījumi  nosaka, ka robežpārbaudes un robežuzraudzības tehnisko līdzekļu bojāšana, iznīcināšana, pārveidošana  vai  pārvietošana ir aizliegta, kā arī ir aizliegts   uzbrukt  dienesta  sunim vai traucēt, kavēt vai atņemt iespēju dienesta  sunim  veikt  tam  uzdotās darbības.